ul. Staszica 4
64-500 Szamotuły;
tel. 577 001 349

biblioteka@szamotuly.pbp.poznan.pl
http://szamotuly.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00

Archiwum


 • Narodowe Czytanie 2019

 • Konkursy o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku

  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego organizuje konkursy o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku.


  Celem Konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

   

  Konkurs o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku służy uhonorowaniu nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań. Ponadto wyróżnienie ma promować wybitnych pedagogów cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadając szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie angażują się w rozwój szkoły lub placówki.

   

  Zwycięzcy konkursów podczas uroczystej Gali otrzymają nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki.

   

  Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych w konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku upływa 05 lipca br.

   

  Regulaminy konkursów i formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie https://www.umww.pl/departamenty_departament-edukacji-i-nauki_konkursy_konkurs-wielkopolska-szkola-roku-oraz-wielkopolski-nauczyciel-roku

 • Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

  Masz książki, które już przeczytałeś i chciałbyś podarować je komuś innemu? Przynieś je do naszej biblioteki! Dużo czytasz, ale brakuje Ci funduszy? Możesz wymienić przeczytane książki włączając się do ogólnopolskiej akcji uwalniania książek.

   

  12 czerwca br. możesz uwolnić swoje książki w naszej bibliotece.

 • Konkurs Sztuka - Kapelusz i Literatura rozstrzygnięty

  1 czerwca (w sobotę) o godz. 16.15 podczas Dni Szamotuł  ogłosiliśmy wyniki konkursu literacko-plastycznego Sztuka - Kapelusz i Literatura, który zorganizowaliśmy wspólnie z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury, Kinem Halszka, biblioteką ZS nr 3 w Szamotułach. Na konkurs wpłynęło 68 prac wykonanych  indywidualnie lub zespołowo (wykonawców było łącznie 132; opiekunów - 28). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w  konkursie. Nagrodzonym gratulujemy.

   

  Oto niektóre prace.

 • 12. Forum Młodych Bibliotekarzy w Poznaniu

  Zapraszamy na 12. Forum Młodych Bibliotekarzy.

  Hasło: „Bibliotekarz DO POZNANIA”

  Kiedy: 12-13.09.2019 r.

  Gdzie: Poznań: Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Wieniawskiego 1), Biblioteka Uniwersytecka (ul. Ratajczaka 38/40), Centrum Wykładowe i Biblioteka Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2)

  Organizatorzy: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Biblioteka Politechniki Poznańskiej, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu

  Hasło tegorocznej dwunastej edycji Forum Młodych Bibliotekarzy stanowi celową grę słów - ma zachęcić uczestników nie tylko do odwiedzenia stolicy Wielkopolski, ale przede wszystkim do tego, by pokazali oni siebie samych innym i pozwolili się poznać.

  Strona wydarzenia: http://lib.amu.edu.pl/XII_forum_mlodych_bibliotekarzy

 • Konkurs "Sztuka - Kapelusz i Literatura"

  Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Szamotułach, Szamotulski Ośrodek Kultury, Kino "Halszka" i biblioteka Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach organizują konkurs literacko-plastyczny "Sztuka - Kapelusz i Literatura", który jest kontynuacją konkursu "Sztuka - Krzesło i Literatura" (2016 r.) i "Sztuka - Parasol i Literatura" (2017 r.). Zapraszamy do udziału.

  Regulamin konkursu, Karta zgłoszeniowa, Oświadczenia

 • KONKURS "100 lat UAM"

  Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza konkurs "100 lat UAM". Koordynatorem konkursu jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
  Celem konkursu jest: wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, biografią jego patrona, historią absolwentów Uniwersytetu oraz kierunkami studiów. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z terenu Wielkopolski.

  Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować:

  • dzieci przedszkolne – pracę plastyczną dowolną techniką plastyczną w formacie A4 – temat: Patron UAM,
  • uczniowie szkół podstawowych kl. I-IV – rymowankę lub krótki wiersz na temat UAM,
  • uczniowie szkół podstawowych kl. V-VIII – temat: Wybitny absolwent UAM w mojej okolicy - opis na 2 stronach (format A4, czcionka 12 Times, 1 wiersz odstępu),
  • uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych – Ja jako przyszły student UAM – rysunek albo zdjęcie sleeveface z książką wydaną przez Wydawnictwo UAM lub z materiałami promującymi Uczelnię.

  Prace wraz z Kartą zgłoszeniową (załącznik nr 1 do Regulaminu) należy złożyć do 17 maja 2019 r. osobiście lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu).

  Autorzy najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe podczas uroczystej Gali.

  Zachęcamy  do zapoznania się z Regulaminem konkursu

  Zobacz Kartę zgłoszeniową

 • W KWIETNIU POLECAMY!

 • Patroni roku 2019

  zobacz więcej...

 • Specjalnie dla naszych Czytelników!

  Zdjęcie użytkownika Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu.

  libra.ibuk.pl